30.05.2023 - Haberin Yeni Adresi - www.gemliktebugun.com

Çevreci Tesise Meclisten Onay

Çevreci Tesise Meclisten Onay
Gemlik Belediye Meclisi Ocak Şubat Ay’ı ilk toplantısı Gemlik Belediyesi Ömer Kahraman Ek Hizmet Binası toplantı salonunda yapıldı. Toplantıda Gemlik Gübre’nin üre tesisi başta olmak üzere, gündeme gelen pek çok konu gündeme geldi.  Mecliste Gemlik Gübre Fabrikası tarafından kurulacak olan ve Çevreci  Fabrika olarak lanse edilen üre tesisi için yerli ve milli vurgusu yapıldı.

EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNE ARAÇ DESTEĞİ

   Gündemin ilk maddesi, Gemlik İlçe Emniyet Müdürlüğüne araç desteği yapılması yönündeydi. Doğrudan görüşülen öner tüm partilerin destek vermesi sonucunda oybirliği ile kabul edildi.

   Ardından Gemlik Gübre’de yapılacak olan Üre tesisi ile alakalı sunum yapıldı. Tesisin çevreci bir tesis olduğunun altını çizen Üre Tesis Projesini hazırlayan firma sahibi Hakan Güngör; ‘’herhangi bir kapasite artışı getirmeyecek. Tamamıyla yerli ve milli olacak. İthalat konusunda da önemli düşüş sağlanacağından dolayı ülkemize önemli katkı sağlayacak’’ dedi.

YATIRIMIN KARŞISINDA DEĞİLİZ, ÇEVREYE SAHİP ÇIKIYORUZ

   Konu ile alakalı söz alan Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz; ‘’Yatırımın karşısında olduğumuz bazıları tarafından iddia ediliyor. Daha önce bu firma kömürle çalışan santral yapmak istedi karşı durduk. Sağlığımızı ve çevremizi koruduk. Çevreyi korumak, insan hayatını düşünmek, yatırımın karşısında olmak demek değildir. Bu tesis çevreci ise destekleriz. Çevreye zarar veren çalışmaların da karşısında oluruz’’ şeklinde konuştu.

YOLSUZLUK YENİDEN MASADA

   Gemlik Belediyesinde geçtiğimiz aylarda ortaya çıkan imar yolsuzluğu ile alakalı konu da MHP’nin önerisiyle gündeme geldi. Büyükşehir’den gelen müfettişin sadece kıdem engelleme cezasını yetersiz bulan Meclis Üyeleri, üç partinin de katılımıyla ortak komisyon kurulmasını ve yolsuzluğun incelenmesini, aynı zamanda da içişleri bakanlığından müfettiş getirilmesini önerdiler. 

KAMULAŞTIRMA YENİDEN DEĞERLENDİRİLECEK

   Motokros alanının bulunduğu bölgede bir meclis üyesine ait arsanın kamulaştırılması da gündeme geldi. Tribün olarak da mevcutta kullanılan arsa ile alakalı yerinde inceleme yapılarak karar verilmesi nedeniyle öneri komisyona geri çekildi.BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ