30.05.2023 - Haberin Yeni Adresi - www.gemliktebugun.com

Refüjler Yenileniyor

Refüjler Yenileniyor

Gemlik Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri,  merkezdeki düzensiz toprak alanlar dahil olmak üzere tüm kavşak, orta refüj ve kaldırım kenarlarında peyzaj düzenleme çalışmalarına devam ediyor. Kış şartlarına uygun rengarenk çiçekler özellikle orta kavşaklarda perspektif olarak dizayn ediliyor.

Kavşak, orta refüj ve kaldırımlarda uygulanan peyzaj çalışmaları ile Kentin görünüşünü daha güzel hale getirildiğini belirten Belediye Park ve Bahçeler Müdürü Cemalettin Uysal, “ Düzenlenen refüjlerin üzerine çimler, çiçekler, süs bitkileri ile peyzaj çalışmaları yapıldığını ifade ederek, Şehir giriş ve çıkışları başta olmak üzere, Orhangazi Caddesi, Terminal köprüsü, Cumhuriyet Mahallesi Manastır Mevkii’nin yanı sıra şehir merkezindeki ana arterler üzerinde de yeşillendirme, çiçeklendirme ve gerekli peyzaj çalışmalarına ara vermeden devam ediyoruz” dedi.

Çalışmaları yerinde inceleyen Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, “ Refüj ve kavşak düzenlemelerinin kent estetiği bakımından son derece önemli olduğunu vurgulayarak, Şehrimizin muhtelif yerlerinde ve ana caddeleri üzerinde yapılan düzenlemeler sonucu şehrimize estetik bir görünüm kazandırıyoruz. Şehir merkezindeki çalışmaların tamamlanmasının ardından tüm mahallelerimizde de aynı uygulamaları gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ