31.01.2023 - Haberin Yeni Adresi - www.gemliktebugun.com

“Gemlik ve Zeytin” Fotoğraf yarışması düzenleniyor

“Gemlik ve Zeytin” Fotoğraf yarışması düzenleniyor

Geçmişten günümüze, kültürel ve mimari değerlere sahip, 4 mevsimi ayrı güzel olan Gemlik’in doğal güzelliklerinin yanı sıra Gemlik zeytininin de fotoğraf karelerinde ölümsüzleştirilmesi amacıyla düzenlenen “Gemlik ve Gemlik Zeytini” konulu fotoğraf yarışmasının kayıtları başladı.

Gemlik sınırları içindeki tarihi evler, camiler, çeşmeler, tarihsel doku ve yapılar, Gemlik’i anlatan park, meydan, cadde ve sokaklar ile gündelik yaşamdan serbest karelerin yanı sıra zeytin ağacından, hasadına, sofralık zeytinden zeytinyağına kadar “Gemlik ve Gemlik Zeytini” ile ilgili her türlü fotoğraf ile dileyen herkes katılabilecek.

“Zeytinin Başkenti Gemlik” fotoğraf yarışmasının ödülleri ise, Birincilik 3.000 TL, İkincilik 2.000 TL, Üçüncülük 1.500 TL, Jüri Özel Ödülü 1.000 TL, Jüri Özel Ödülü (Drone Çekimi) 1.000 TL olarak belirlendi. 20.8.2018 tarihine kadar devam edecek olan başvurular Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (www.tfsfonayliyarismalar.org) web sitesinden yapılabilecek.

Konuyla alakalı açıklama yapan Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, “ Düzenlediğimiz fotoğraf yarışması ile, ilçemizin doğal, tarihi, turistik güzelliklerini göz önüne sermek, “Gemlik ve Gemlik Zeytini” vurgusunu ve birlikteliğini başarılı bir şekilde işleyerek ulusal ve uluslararası platformda tanıtımını amaçlıyoruz. Yarışmaya katılan herkese şimdiden başarılar diliyorum” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ