02.06.2023 - Haberin Yeni Adresi - www.gemliktebugun.com

Ruhsat Harcını Geç Yatıran Memur Açığa Alındı!

Ruhsat Harcını Geç Yatıran Memur Açığa Alındı!

Ruhsat Harcını Geç Yatıran Memur Açığa Alındı!

Gemlik Belediyesi İmar İşleri Müdürlüğünde ruhsat harçlarını belediye hesabına geç yatırdığı öne sürülen İ.D. isimli memur Başkan Yılmaz tarafından açığa alındı. Savcılık soruşturma başlattı.

Konuyla alakalı Belediye Başkanı Refik Yılmaz’dan aldığımız bilgiye göre,  “İmar işleri müdürlüğünde görev yapan bir memur belediye hesabına yatırılması gereken bir miktar parayı hesaba geç ve fazla yatırmış. Durumu ilgili birimimiz fark ettikten sonra gerekli soruşturmayı derhal başlatttık. İ.D. isimli memuru açığa alarak, soruşturma dosyasını Gemlik Cumhuriyet Başsavcılığına teslim ettik” dedi.

Yılmaz, söz konusu geç ve fazla ödemeden dolayı belediyenin  nakdi bir zararının bulunmadığını, ancak geçen zamanda banka faiz gelirinin hesaplanması için belediye avukatlarının da inceleme yaptığını ve soruşturmanın selahiyeti açısından adı geçen memurun açıkta tutulduğunu” söyledi.

Gemlik Belediye Başkanı Yılmaz; “yanlış yapana göz yummamız mümkün değil. Biz buralarda milletin emanetçisiyiz ve bu emanete sahip çıkmak için elimizden gelen azami gayreti gösteriyoruz, göstermeye de devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ