30.05.2023 - Haberin Yeni Adresi - www.gemliktebugun.com

Üniversite Öğrencileri Bisikletle Ücretsiz Gezebilecek

Üniversite Öğrencileri Bisikletle Ücretsiz Gezebilecek

Üniversite Öğrencileri Bisikletle Ücretsiz Gezebilecek

Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen “Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı” kapsamında Batman Üniversitesi öğrencilerinin kullanımına sunulan 200 adet bisiklet için açılış yapıldı.

Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen ” Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı” kapsamında  Batman Üniversitesi öğrencilerinin kullanımına sunulan 200 adet bisiklet için açılış yapıldı.

200 bisikletin Batı Raman Kampüsü içerisinde kimlik karşılığı günlük verileceği belirtildi. Öğrencilerin sağlıklı yaşamlarını desteklemek üzere  Batman Üniversitesi’nin sabahları çay ve simiti ücretsiz dağıtıldığını belirten  Rektör Prof. Dr.  Aydın Durmuş, yakın bir zamanda  Kızılay’ın desteği ile sabahları çorba dağıtımına da başlanacağını söyledi.

Öğrencileri sabah kahvaltısını kampüste ücretsiz, öğlen yemeklerini kampüste 1,75 TL’den ve akşam yemeklerini yurtta yediğini belirten  Rektör Durmuş, böylece günde 3 öğün yemek yeme zincirinin kurulduğunu, bisiklet kullanımı ile de sağlıklı yaşama geçişin sağlandığını söyledi. – BATMAN

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ